Süt Kardeşler (1976)

İzlenme
Souruj

Süt Kardeşler, ilk günden bu yana izlemeye doyamadığımız efsane kemal sunal filmlerinden biridir.  Aslında sadece kemal sunal filmi demek doğru olmaz. Oyuncuların hepsi bir birinden değerli, her sahnesinde samimiyetin olduğu, replikleri ile hafızalarımza kazanan Şener Şen’den Halit Akçatepe’ye, Adile Naşit’ten Hale Soygazi’ye renki isimlerin olduğu bir komedi filmidir.

Süt Kardeşler filmi aslında Hüseyin Rahmi Günpınar’ın “Gulyabani” kitabından sinemaya uyarlanmış, yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı yapımcılığını da sonradan Arzu Film olarak şirket olan Ertem Eğilmez ve Kartal Tibet’in sahibi olduğu şirket üstlenmiştir.

Süt Kardeşler filmi tek parça halinde sitemizden izleyebilirsiniz. Süt Kardeşler filminde kafamıza ne çok kazınan repliklerden bir tanesi de Kemal Sunal’ın “eşşek oğlu eşşek” repliğidir. Bir başkası ise “Seni hiç sevmezdim Şaban. Babanı da hiç sevmezdim” repliğidir :).

Süt Kardeşler Oyuncuları

 1. Kemal Sunal – Şaban
 2. Şener Şen – Hüsamettin
 3. Halit Akçatepe – Ramazan
 4. Hale Soygazi – Bihter
 5. Adile Naşit – Melek
 6. Ayşen Gruda – Emine
 7. Ergin Orbey – Bayram
 8. Jale Altuğ – Afife
 9. Yasemin Esmergül – Yasemin
 10. Ali Şen – Kerami
 11. Türker Tekin – Kahya
 12. Dinçer Çekmez – Çavuş
 13. Feridun Çölgeçen – Sarraf Efendi

Sitemizde paylaştığımız tüm Kemal Sunal Filmleri buraya tıklayabilirsiniz. Ayrıca süt kardeşler filmi hakkında daha detaylı bilgiye ulaşmak için şuraya tıklatabilirsiniz.

Yeşilçam Filmleri

Bir cevap yazın