Oh Olsun (1972)

İzlenme
Souruj

Oh olun filmi başrolleri arasında Tarık Akan, Hale Soygazi, Kemal Sunal, Hulusi Kentmen gibi ünlü isimlerin olduğu yine yönetmenliğini Ertem Eğilmez’in yaptığı bir komedi filmidir. Yapımcı şirket Arzu Film’dir. Filmin çıkış tarihi 1 Ocak 1974’tür.  Film adını Füsun Önal’ın söylediği Oh Olsun şarkısından almıştır.

Oh Olsun Filmi

Oh olsun filmi Souruj.com sitemizden restorasyonlu ve 1080p Full HD kalitesinde izleyebilirsiniz. Filmde iki aileden bahsedilmektedir. Birinci aile zengin olup ikincisi fakirdir. Zengin ailenin üç oğlu bulunuyor ve el bebek gül bebek büyütülüyorlar anneleri tarafından. Diğer ailenin ise kızı vardır ve baba kız fabrikada çalışıyorlar.

Tarık Akan’ın canlandırdığı Ferit Haznedar çapkın, gününü gün eden bir karakterdir. Hale Soygazi ise Alev karakterini canlandırmaktadır. Kemal Sunal, bu filmde zengin ailenin en büyük oğlu karakterini canlandırmaktadır. Sözün kısası filmin ortalarına doğru ortanca ve küçük oğlanların foyaları ortaya çıkınca fabrikada en büyük kardeşlerinin yanına çalışmaya giderler. Sitemizde oh olsun filmi izledikten sonra yorumlamayı unutmayınız.

Oh Olsun Oyuncuları

  1. Tarık Akan – Ferit Haznedar
  2. Hale Soygazi – Alev
  3. Kemal Sunal – Fazıl Haznedar
  4. Halit Akçatepe – Ferdi Haznedar
  5. Hulusi Kentmen – Fehmi Haznedar
  6. Münir Özkul – Burhan Usta
  7. Adile Naşit – Anne
  8. Metin Akpınar – Doktor Metin
  9. Serap Olguner
  10. Beyza Başar – Canan

Oh olsun filmi hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz şuraya tıklayabilirsiniz.

Yeşilçam Filmleri

Bir cevap yazın