Köyden İndim Şehire (1974)

Köyden İndim Şehire Restorasyonlu 1080p Full HD izle

İzlenme
Souruj

Köyden indim şehire filmi, aynı yıl içinde çekilen ve büyük beğeni toplayan salak milyoner filmini devamı niteliğinde olan ve benzer başarıyı yakalamış bir başka Ertem Eğilmez filmidir. Köyden indim şehre filmi oyuncuları bir önceki film ile hemen hemen aynıdır. Salak Milyoner’de Adile Naşit yerine bu filmde Leman Çıdamlı; Münir Özkul yerine ise Tekin Akmansoy yer almıştır.

Köyden İndim Şehire Filmi

Köyden indim şehire 1 Ekim 1974’te gösterime girmişti. Salak Milyoner ise bundan tam 6 ay önce yani 1 Nisan 1974’te gösterime girmişti.  Malumunuz olduğu üzere ilk filmde altın bulamadan köylerine geri dönen kardeşler bu filmde altını bulup Ankara’ya paraya çevirmeye gidiyorlar. Kendi hemşehrileri olan Ali Rıza beyin yanına giden kardeşler görüldüğü kadar ‘SAF’ değiller. Bunu Ali Rıza Bey’de en kısa zamanda anlayacaktır fakat yine de altınları kısa yoldan elde etmeye çalışmaya devam edecektir.

Aradan tam 45 yıl geçmiş olmasına rağmen bugün izlendiğinde insanı güldüren bir yeşilçam klasiğidir. Aslında bunu Ertem Eğilmez’in yönettiği ve kadrosunda Kemal Sunal, Metin Akpınar, Zeki Alasya, Halit Akçatepe gibi usta isimlerin olduğu birçok film için söylemek mümkündür. Bakınız: Hababam Sınıfı

Köyden İndim Şehire Oyuncuları

 1. Kemal Sunal – Saffet
 2. Zeki Alasya – Himmet
 3. Metin Akpınar – Hayret
 4. Halit Akçatepe – Gayret
 5. Mine Mutlu – Ali Rıza Emmi’nin Baldızı
 6. Perran Kutman – Gülsüm
 7. Meral Zeren – Emine
 8. Tekin Akmansoy – Ali Rıza Emmi (Akçakayalı)
 9. Leman Çıdamlı – Ali Rıza Emmi’nin Eşi
 10. Mete İnselel – Resepsiyon Görevlisi
 11. Oya Alasya – Himmet’in Eşi

Köyden indim şehire filmi ile alakalı daha fazla yazılı bilgiye ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz. Filmi beğendiyseniz lütfen yorum yapmayı unutmayınız.

Yeşilçam Filmleri

Bir cevap yazın