Mavi Boncuk (1975)

İzlenme
Souruj

Kemal Sunal’ın ikinci sinema filmi olan mavi boncuk aslında 1974 yapımı bir film olsa da gösterim tarihi 1 Ocak 1975’tir. Başrolleri arasında Emel Sayın, Tarık Akan, Zeki Alasya, Metin Akpınar gibi isimlerin olduğu filmde Kemal Sunal halen ön planda değildir.

Hayatları boyunca maddi zenginlik namına birşey görmeyen birkaç kafadar, Emel Sayın’ı kaçırarak fidye koparmaya çalışır fakat işler planlandığı gibi gitmez. Evin yakışıklısı necmi Emel Sayın’a aşık olur ve bunu ona söyleyemez. Emel Sayın ilk başlarda -doğal olarak- korkmuş olsa da kendisini evlerinde misafir edenlerin iç yüzünü görmeye başladığında onlara ısınacak ve onlardan biri olmaya başlayacaktır. Artık o da yakışıklı necmiye karşı boş değildir ve duygulanmıştır.

Yapımcılığını yine Ertem Eğilmez’in ve Kartal Tibet’in sahibi olduğu Arzu Film üstlenmiştir. Mavi boncuk filminin senaryosu ise Zeki Alasya ve Sadık Şendil tarafından kaleme alınmıştır. Film 1974 yılında çekimleri tamamen bitmiş olsa da 1 Ocak 1975’te gösterime girmiştir.

Mavi Boncuk Oyuncuları

  1. Emel Sayın – Emel Sayın (Kendisi)
  2. Tarık Akan – “Yakışıklı” Necmi
  3. Zeki Alasya – “Şeker” Kamil
  4. Metin Akpınar – “Kanuni” Süleyman
  5. Halit Akçatepe – Mıstık
  6. Münir Özkul – “Baba” Yaşar
  7. Kemal Sunal – “Kaymakam” Cafer
  8. Adile Naşit – Adile
Yeşilçam Filmleri

Bir cevap yazın